Rozstaw żrenic

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Re: Rozstaw żrenic

Postprzez abc » Pią Kwi 20, 2012 16:40

To dlaczego jest mowa o 4 mm tolernacji ?

Bóg to wie na pewno, a czy autor normy, to nie jestem pewien. Prawdopodobnie przyjęto wartość (z pewnym wsp. bezpieczeństwa), dla której w większości przypadków nie zauważono negatywnych skutków wywołanego efektu pryzmatycznego. O wiele bardziej dyskusyjny niż wartość dopuszczalnej odchylki centrowania, jest fakt dopuszczenia w normie zbyt szerokiego ustawienia środków soczewek w okularach do dali z ujemnymi soczewkami. Praktycy wiedzą, że takie ustawienie prawie zawsze jest powodem dyskomfortu i odrzucenia korekcji. Dlatego napisałem:
prawdziwa tolerancja jest osobnicza i zależy od właściwości i stanu układu wzrokowego. Może być zarówno znacznie większa jak i znacznie mniejsza.
abc
Stały bywalec

Postprzez gość » Pon Kwi 30, 2012 6:22

Czy są takie pupilometry które dokonują pomiaru rozstawu źrenic automatycznie ? Tzn osoba dokonująca pomiaru nie musi celować w średek źrenic.
gość

Postprzez Adekboss1 » Pią Maj 04, 2012 12:50

Są takie urządzenia, ktore przeprowadzaja taki pomiar automatycznie. Nazywa się to videocentracja ale szczerze mowiac nie wiem na ile sa one dokladne. Fajnie by bylo jesli jakis optyk, ktory ma cos takiego by sie wypowiedzial. Z drugiej strony uwazam, ze pomiar pupilometrem jest bardzo dokladny jesli przeprowadza sie go w odpowiedni sposob.
Adek
Awatar użytkownika
Adekboss1
Stały bywalec

Miejscowość: Poznań

Postprzez Luna_now » Śro Wrz 11, 2013 11:38

Witam, ostatnio wyrabiałam sobie nowe okulary według recepty okulisty, ale na recepcie nie zapisła rozsztawu zierenic i optyk sam go mierzył i wykonał okulary według swojego pomiaru. Po założeniu okularów mam uczucie zawrotów głowy, optyk powiedział, że oko musi się przyzwyczaić, ale po dłuższym noszeniu rozbolała mnie tylko głowa i to w taki typowy sposób jak boli kiedy robi się zeza. Czy to mozliwe, że to przez źle dobrany rozstaw?
Luna_now

Postprzez mfra » Śro Wrz 11, 2013 14:06

Tak, może to wynikać m.in. ze złego rozstawu źrenic.
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez jolandaxxx73 » Nie Paź 13, 2013 15:23

Na Dąbrowskiego 44 jest bardzo dobry zakład optyczny.
jolandaxxx73
Nowicjusz

Postprzez abc » Nie Paź 13, 2013 18:30

Na Dąbrowskiego 44 jest bardzo dobry zakład optyczny.

Nieprawda. W mojej miejscowości w ogóle nie ma takiej ulicy.
abc
Stały bywalec

Postprzez mfra » Nie Paź 13, 2013 21:49

jolandaxxx73 napisał(a):Na Dąbrowskiego 44 jest bardzo dobry zakład optyczny.

To spamer, wrzuca byle co na forum.
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez jaime1041 » Pon Paź 14, 2013 12:28

Dziwna sytuacja, różnica w pomiarach jest naprawdę bardzo duża. Jak do tej pory ufałam raczej lekarzom, gdyż niestety u optyków stykałam się często z brakiem profesjonalizmu.
jaime1041
Nowicjusz

Postprzez bestervin89 » Pon Paź 14, 2013 17:37

Często można trafić na niekompetentych ludzi. Moja znajoma miała sytuację, że okulista przepisał jej nie takie soczewki jakie powinna mieć.

Ostatnio edytowany przez bestervin89 Wto Gru 17, 2013 14:22, edytowano w sumie 2 razy
bestervin89
Nowicjusz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość