Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Re: Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Postprzez abc » Pią Lip 22, 2016 14:38

Pisze pani:
" Nie miałam najmniejszych problemów z adaptacją. /……/ Problemów z adaptacją nie miałam więc nie widziałam powodu żeby się spotykać z przedstawicielem jzo aby wymieniać moje szkła na dwie pary jednoogniskowych."
Problem z adaptacją ma pani cały czas skoro, jak pani pisze:
„Cały czas pracuję w tych okularach ale czuję dyskomfort.”

„Sprawa wydaje się być prosta do ustalenia, wystarczy określić poziom progresji i sprawdzić czy jest w odpowiedniej odległości od tęczówki.”
???

Pisze pani, że pani optyk:
„Nie dopasowała okularów przed zamontowaniem szkieł, na moje pytanie odpowiedziała że wszystko można dopasować potem.”
Miałbym wątpliwości czy to jest optyk, bo to podstawowy błąd w sztuce. Oprawa musi być dopasowana do takiej pozycji w jakiej będzie noszona i dopiero wówczas wykonuje się niezbędne pomiary. Po wstawieniu soczewek możliwości regulacji są już ograniczone (zależnie od konstrukcji oprawy), a czasem niemożliwe.
Poprawność montażu można sprawdzić w każdym zakładzie, jeżeli tylko jest w nim optyk, co od pewnego czasu bywa dość rzadkim przypadkiem.
Analizując pani posty, myślę, że najlepiej byłoby jednak poprosić o spotkanie ze specjalistą JZO.
Pisze pani, że:
„Krzesło jest w niemal najwyższym położeniu, laptopa mam na biurku na niskiej podstawce i żeby dobrze widzieć cały czas zadzieram głowę do góry.”
Wynika z tego, że aby dobrze widzieć na laptopie patrzy pani przez najniżej położone obszary soczewki, więc używając mocy przeznaczonej do bliży. Jeżeli laptop jest w odległości ok. 70 cm, to znaczyłoby, że dodatek do bliży powinien być raczej ok. + 2,50, a nie +1,75, albo większa powinna być moc do dali. Jeżeli laptop jest w odległości ok. 40 cm, to po prostu jest za blisko i nie może pani dobrze widzieć przez obszary z mocą pośrednią. Trzeba by go odsunąć dalej. Jednocześnie pisze pani jednak, że:
„nie mam żadnych problemów z widzeniem na wszystkie odległości.”
Coś, a właściwie nic, tu nie gra. Spotkanie ze specjalistą wydaje się konieczne. Inaczej chyba do niczego pani nie dojdzie.
abc
Stały bywalec
 
Posty: 345
Rejestracja: Wto Maj 27, 2008 18:03

Poprzednia

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron