Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Re: Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Postprzez abc » Pią Lip 22, 2016 14:38

Pisze pani:
" Nie miałam najmniejszych problemów z adaptacją. /……/ Problemów z adaptacją nie miałam więc nie widziałam powodu żeby się spotykać z przedstawicielem jzo aby wymieniać moje szkła na dwie pary jednoogniskowych."
Problem z adaptacją ma pani cały czas skoro, jak pani pisze:
„Cały czas pracuję w tych okularach ale czuję dyskomfort.”

„Sprawa wydaje się być prosta do ustalenia, wystarczy określić poziom progresji i sprawdzić czy jest w odpowiedniej odległości od tęczówki.”
???

Pisze pani, że pani optyk:
„Nie dopasowała okularów przed zamontowaniem szkieł, na moje pytanie odpowiedziała że wszystko można dopasować potem.”
Miałbym wątpliwości czy to jest optyk, bo to podstawowy błąd w sztuce. Oprawa musi być dopasowana do takiej pozycji w jakiej będzie noszona i dopiero wówczas wykonuje się niezbędne pomiary. Po wstawieniu soczewek możliwości regulacji są już ograniczone (zależnie od konstrukcji oprawy), a czasem niemożliwe.
Poprawność montażu można sprawdzić w każdym zakładzie, jeżeli tylko jest w nim optyk, co od pewnego czasu bywa dość rzadkim przypadkiem.
Analizując pani posty, myślę, że najlepiej byłoby jednak poprosić o spotkanie ze specjalistą JZO.
Pisze pani, że:
„Krzesło jest w niemal najwyższym położeniu, laptopa mam na biurku na niskiej podstawce i żeby dobrze widzieć cały czas zadzieram głowę do góry.”
Wynika z tego, że aby dobrze widzieć na laptopie patrzy pani przez najniżej położone obszary soczewki, więc używając mocy przeznaczonej do bliży. Jeżeli laptop jest w odległości ok. 70 cm, to znaczyłoby, że dodatek do bliży powinien być raczej ok. + 2,50, a nie +1,75, albo większa powinna być moc do dali. Jeżeli laptop jest w odległości ok. 40 cm, to po prostu jest za blisko i nie może pani dobrze widzieć przez obszary z mocą pośrednią. Trzeba by go odsunąć dalej. Jednocześnie pisze pani jednak, że:
„nie mam żadnych problemów z widzeniem na wszystkie odległości.”
Coś, a właściwie nic, tu nie gra. Spotkanie ze specjalistą wydaje się konieczne. Inaczej chyba do niczego pani nie dojdzie.
abc
Stały bywalec

Poprzednia

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość