Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Re: Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Postprzez bbog » Pon Kwi 06, 2009 10:47

Kto tak naprawdę daje gwarancję adaptacji? Producent, czy optyk, który faktycznie ponosi jej koszty? Niepokoi mnie tylko, że optycy nie reagują. Może jednak moje pytania nie mają uzasadnienia

W ramach odpowiedzi na powyższe pytania odsyłam do nowego katalogu JZO sp. z o.o., edycja marzec 2009 na stronę 26, akapit: ,, Jeżeli trudności adaptacyjne ...'' pkt. 2. W razie innych pytań lub wątpliwości dotyczących gwarancji na soczewki progresywne proszę kontaktować się ze swoim dostwcą soczewek JZO.

Beata Bogucka
Przedstawiciel ds. produktu
bbog

Postprzez abc » Pon Kwi 06, 2009 19:03

Dzięki. Wyjaśnienie dostałem już na priva. Producent jest czysty jak łza i należą mu sie przeprosiny za moje niecne podejrzenia, co niniejszym czynię.
abc
Stały bywalec

Postprzez blondynka » Śro Kwi 08, 2009 17:33

Dziękuję za odpowiedzi.
Korzystając z okazji opowiem o dzisiejszych przygodach "okularowych". Znalazłszy ulotkę zakładu optycznego obiecującą 20% upustu na okulary, jeśli recepta będzie z "mojej" przychodni, udałam sie do tejże. Pani doktor po wysłuchaniu mojej krótkiej opowieści, w której zaznaczyłam, ze w obecnie posiadanych szkłach ani nie widzę dobrze ani w dal, ani z bliska, usłyszała jedynie, ze czytam bez okularów. Usłyszałam pytanie "po co pani okulary, skoro pani czyta bez?" "Dla elementarnego komfortu życia", odpowiedziałam. Zbadała mnie dość starannie, nie bez wątpliwości. Ostatecznie wyszło:
dal: op.ol. -4,0; bliż: op. -2,25 ol. -2,5
Jest astygmatyzm w op ale bez cylindra widziałam lepiej.
Obecne okulary mają -2,5 i faktycznie najlepsze są do komputera.
A w zakładzie optycznym "uprzejmy inaczej" mężczyzna:
- nie zauważył, ze na recepcie jest słowo progresywne i zapytał, czy chcę jedną czy dwie pary
- nie wiedział, ze antyrefleks jest standardem w tego typu soczewkach
- na moja sugestię, by zaproponował mi jakieś konkretne soczewki, wybrał najdroższe (HOYA), a gdy zapytałam o rabat z ulotki, oświadczył: "Jeszcze pani nic nie zamówiła"
"I nie zamówię, i pan wie dlaczego"
No tak. W kilku zakładach w moim mieście zostałam potraktowana profesjonalnie i uprzejmie - i jeden z nich wybiorę. Zasugerowano mi także, żeby zrobić na wszelki wypadek dwa badania u dwóch różnych okulistów, bo jeśli będą problemy z adaptacją z powodu niewłaściwej recepty, to reklamacja nie zostanie uwzględniona.Chyba nie zaszkodzi...
Pozdrawiam :-)
Blondynka
blondynka

Postprzez yogi » Wto Paź 27, 2009 9:04

Witam.A dlaczego na priva czy to tajemnica? Jak tu zaufać przy zakupie drogich soczewek jak prawda jest ukrywana?

pozdrawiam
yogi

Postprzez MacGregor » Pią Lis 06, 2009 20:19

Mam pytanie odnosnie zwrotu różnicy kosztów pomiędzy okularami progresywnymi a zwykłymi jeżeli pacjent się nie zaadaptuje. Proszę o odpowiedź oficjalnie na forum. Od kogo mam się domagać zwrotu różnicy bo jak narazie pan salonie optycznym usiłował wcisnąc mi w ramach różnicy 7 par okularów przeciwsłonecznych. To i tak dobrze ,że nie był na tyle bezczelny i nie zaproponował mi jako rekompensaty okularów do kina 3d.
MacGregor

Postprzez abc » Sob Lis 07, 2009 9:27

Ja zacząłem temat, więc ja powinienem go zakończyć. Okulary kupuje sie u optyka i optyk musi zwrócić różnicę. Rozliczenia z producentem, to już sprawa optyka a nie kilenta.
abc
Stały bywalec

Postprzez Antoni Kiełpiński Gniezno » Śro Lip 21, 2010 13:34

Oddałem okulary ze szkłami progresywnymi bo według mnie byłto bubel wykonany przez składacza.Dotyczy to rozstawu,ponieważ przy skierowaniu wzroku prawego oka w prawo widziałem lepiej.Optyk nie brał jmojego spostrzeżenia pod uwagę,nie poprawił rozstawu i poinformował mnie,że u niego nie ma zwrotu pieniędzy i zaproponował 2 pary normalnych.Przyjmując reklamację poinformował mnie o iluś tam procentach osób które nie przyswajają progresów a ja o czymś takim nie wiedziąłem.Rozumię to tak,że godząc się na wykonanie okularów z progresami bierze na siebie problemy klienta kiedy nie informuje go o takiej możliwości klienta.Zgodziłem się na wykonanie 2 par normalnych.Po 14 dniach otrzymalem telefon by odebrać wykonane przez niego okulary,które kosztują góra 440 zł,a progresy 750.Okulary wykonał według swojego widzimisię nie konsultując ze mną doboru wyglądu,wielkości itp.itd.,również poinformował mnie,.ze te okulary wykonał mi za darmo a nie za 750 zł,kwotę jaką zapłaciłem
za progresy i jak mi się nie podoba to mam iść z tym do sądu.Co z tym fantem począć proszę o radę bo mi "rynce opadają".Zabić gnoja?
Antoni Kiełpiński Gniezno

Postprzez abc » Czw Lip 22, 2010 8:33

Absolutnie, nie. Zabije pan gnoja, a odpowiadał będzie przed prokuratorem jak za zabicie człowieka.
poinformował mnie, że te okulary wykonał mi za darmo a nie za 750 zł,kwotę jaką zapłaciłem
za progresy

Rozumiem, że zwrócił panu te 750 zł. Jeżeli nie, należy złożyć reklamację na piśmie (za potwierdzeniem) z określeniem powodu reklamacji (złe centrowanie) i oczekiwanego sposobu jej zalatwienia. Jezeli nie odpowie w 14 dni, tzn. uznał pana reklamację i przystał na pana warunki. Jeżeli odmówi pozostaje UOKiK, PIH i sąd.
Nie można, a nawet nie wolno płacić za okulary wykonane wg widzimisię "optyka".
abc
Stały bywalec

Postprzez Antoni Kiełpiński » Pią Lip 23, 2010 7:28

Nie zwrócił nawet różnicy.Dziękuję za rady według których będę ściśle dochodził swoich racji.Serdecznie pozdrawiam.
Antoni Kiełpiński

Postprzez Antoni Kiełpiński z Gniezna » Sob Lip 24, 2010 15:38

Jeszcze tylko gorąca prośba do producentów szkieł progresywnych.Nie współpracujcie ze sprzedawcami którzy mają na uwadze tylko zbycie szkieł a klienta traktują jako zdobycz nie mając na uwadze tego,że nie chodzi tutaj tylko o pieniadze.Tacy sprzedawcy powinni być eliminowani z Waszej sieci lub przejść intensywny kurs montażu okularow i obsługi klienta.Podaję pierwszy zakład optyczny którego właściciele powinni przejść właśnie taki kurs lub powinien być wyeliminowany ze współpracy z Wami. Ten zakład prowadzony jest przez E.K.Kużniewskich z siedzibą w Gnieżnie.To właśnie wtym zakładzie wykonano dla mnie dwie pary okularów według uznania składaczy, czyli właścicieli za które mnie skasowano.Uważam,że należy piętnować tak postępujących Waszych współpracowników z korzyścią dla Was i dla tych co mają kłopoty ze wzrokiem.
Serdecznie pozdrawiam
Antoni Kiełpiński z Gniezna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość