Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Re: Szkła progresywne - problemy z widzeniem

Postprzez jezus chrystus » Sob Sie 07, 2010 21:52

a dlaczego odpowiedz na priva???
fara tak wogóle działaja, że publicznie zadawane są pytania, żeby publicznie otrzymywać odpowiedzi- wszyscy czytaja i wszyscy sa madrzy, a administracja, producenci musza sie z opinia duzej ilosci uzytkownikow liczyc!
odpowiedz w tak ciekawej kwestii na priva pozwala sadzic ze cos smierdzi w tej sprawie....
a moze jednak jakas sensowna jawna riposta?
jezus chrystus

Postprzez anni » Czw Paź 13, 2011 20:34

Witam, proszę o radę. Mam taki dylemat, po raz pierwszy będę nosiła okulary. Do dali OL -1 OP- 0 , do bliży OP +2 OL +1 Nie znam się w temacie.
Teraz dla mnie zaczynają się schody. Po pierwsze pracę wykonuję jako listonosz, więc co chwila z klatki do klatki, Zmienianie co chwila okularów nie wchodzi w grę. Także jak będzie wilgoć w powietrzu to będą zaparowane. Pod uwagę biorę 2-ogniskowe lub progresy. Dziś byłam u optyków i ich propozycje zamąciły mi w głowie. Jeden mówi ze skoro pierwsze to proponuje na początek kupić 2-ogniskowe aby się przyzwyczaić. Drugi informuje że od razu progresy. Co możecie mi doradzić jako fachowcy w tej dziedzinie. Proszę o pomoc i w miarę szybką kankretną odpowiedż.
Serdecznie pozdrawiam
anni

Postprzez Nestor » Czw Paź 13, 2011 20:48

Pod poniższym linkiem zdobędzie Pani różne informacje na powyższy temat:
soczewki progresywne
Nestor
Nowicjusz

Postprzez mfra » Pią Paź 14, 2011 9:35

Oczywiście soczewki progresywne.
Proponowanie soczewek dwuogniskowych tylko dlatego, że to pierwsze okulary do skorygowania presbyopii jest wg mnie nietrafionym pomysłem.
Soczewki progresywne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w pracy i użytkowaniu, bo oprócz dobrego widzenia dali i bliży pozwolą na dobre widzenie w obszarach pośrednich - komputer, telewizor, ogólnie pomieszczenia.

Aby soczewki mniej zaparowywyały proponuję soczewki z dobrą powłoką antyrefleksyjną, np. AR10-Ideal Max, AR9-Mystic lub AR8-Ideal.
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez balat » Śro Sty 25, 2012 10:11

Kochani poradźcie, co robić. Od 2,5 roku używam szkieł progresywnych. Pierwsze, zlecone przez mojęa stałą okulistkę zrealizowałam w Vision express. DoOczywiście namówili mnie na jakieś lepsze szkła, zapłaciłam prawie tysiaka, miesiąc się przyzwyczajałam, ale potem było OK. Teraz przy okazji wizyty u pani doktor po badaniu okazało się, że szkła są za słabe i trzeba zmienić. Spytała, gdzie robiłam poprzednie i ile płaciłam, a potem poradziła, żebym zamówiła u optyka na dole budynku( zakład jej brata ) i bedę miec też dobre i taniej. Wczoraj odebrałam okulary i o ile do dali jest jako tako, to do bliży i patrząc na komputer, jest dużo gorzej, wszystko się zamazuje. Ciężko skoordynować oboje oczu, ostro widzę tylko każdym okiem z osobna, przy odpowiedni, ustawieniu oka. Zapłaciłam też niemało - 880 zł i jestem załamana. Siedzę w starych okularach, w których widzę duzo epiej, niż wnowych i nie wiem, czy próbować sie przyzwyczjać do nowych, czy lecieć z reklamacją. Potrzebuję dobrych okularów, bo w pracy ślęczę nad dwoma ekranami komputerowymi, robię rysunki, dużo piszę i dotychczas czułam sie komfortowo i nie żałowałam wydanych pieniędzy. Do okulistki chodzę dość długo, zawsze okulary dobierała dobrze, polecałam ją znajomym, przyprowadzałam dzieci, i było OK. Choć nie jestem pewna, że tym razem dobrała dobrze, a może szkła są po prostu dużo gorsze, z mniejszym polem widzenia, albo żle wykonano okulary. Poradźcie co robić, bo wydałam kupę kasy, a widzę fatalnie.
balat

Postprzez mfra » Śro Sty 25, 2012 12:22

Proszę podać nazwy soczewek progresywnych i dokładne moce z pierwszej i drugiej recepty.
Powinna Pani zostać poinformowana jakie soczewki zostały zamontowane w jednych i drugich okularach, ewentualnie powinna Pani posiadać opakowania/torebki po soczewkach.
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez balat » Śro Lut 01, 2012 13:05

Niestety, dokumenty strarych okularów gdzieś sie zapodziały.
Z tego co pamietam, to były do dali 0,75 a do blizy 0,5( ale pewności nie mam ). Odczyć na nich tez nic nie potrafię.
Nowe okulary były wykonane na podstawie recepty:
do dali OP sfera -1,0, cylinder +1,5, os180
OL sfera -1.0, cylinder +1.0, os160
do blizy OP sfera +1,0, cylinder +1,5, os180
OL sfera +1.0, cylinder +1.0, os160
oznaczenie na szkłach: u góry jakby kółeczko, pod spodem chyba 200.
balat

Postprzez balat » Pon Lut 06, 2012 7:39

Znalazłam dokumenty starych okularów.
Podaje więc jeszcze raz:
Stare okulary - szkła Essilor VX Com Or 65/70(odczytane z opakowania),:
OL sfera -1.0, cylinder +1.0, os180
do blizy OP sfera +0,5, cylinder +1,5, os180
OL sfera +0.5, cylinder +1.0, os180

Nowe okulary były wykonane na podstawie recepty:
OL sfera -1.0, cylinder +1.0, os160
do blizy OP sfera +1,0, cylinder +1,5, os180
OL sfera +1.0, cylinder +1.0, os160
oznaczenie na szkłach: u góry jakby kółeczko, pod spodem chyba 200.
balat

Postprzez abc » Wto Lut 07, 2012 0:11

poradziła, żebym zamówiła u optyka na dole budynku( zakład jej brata ) i bedę miec też dobre i taniej

No to ma pani komfortową sytuację. Jakby co, wszystko zostanie w rodzinie, bo albo soczewki są źle dobrane (dla lewego oka ta różnica położenia osi cylindra jest trochę duża), albo soczewki są źle zamontowane, albo i jedno i drugie.
ostro widzę tylko każdym okiem z osobna, przy odpowiedni, ustawieniu oka.

To wskazywałoby na nieprawidłowy montaż. Nie wiadomo jeszcze jaka jest konstrukcja nowych soczewek. Stare Varilux Comfort, to przez wiele lat chyba najbardziej udana konstrukcja Essilora. Teraz ma pani większy dodatek do bliży, a więc na ogół większe aberracje w obszarach bocznych, szczególnie jeżeli konstrukcja nie jest ze zbyt wysokiej półki.
Proszę wejść do optyka i niech uzgodni z siostrą co i jak poprawić. Musi być dobrze, a ewentualne koszty to wyłącznie ich sprawa. Pani zawsze może wycofać gotówkę i zrobić okulary w innym zakładzie.
abc
Stały bywalec

Postprzez balat » Wto Lut 07, 2012 7:18

Byłam wczoraj w zakładzie, dowiedziałam sie tylko, że w okularach zostały założone soczewki Szajna9 choc chyba nie najwyższych lotów, choc zaznaczałam, ze okularów używam do pracy przy komputerze.. Sprawdzali jeszcze raz okulary, stwierdzili, ze wszystko jest dobrze. Sprawdzili tez stare okulary, ja est róznicz w rozstawwie osi 3mm ( teraz mierzyli i potwierdzili,że rozstaw jest 65, a stare miały 68).
Póki co, umówłam się za tydzień do okulistki, żeby jeszcze raz sprawdzic dobór mocy i osi cylindra, a dalej zobaczymy, twierdzą, ze najwyżej wyślą szkła do reklamacji.
Póki co, dalej noszę stare dobre essilory....
balat

PoprzedniaNastępna

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości