Polaryzacja w szkłach korekcyjnych, xperio

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Re: Polaryzacja w szkłach korekcyjnych, xperio

Postprzez Maruda » Wto Sie 18, 2015 23:15

A to przykad takiego testera:
Załączniki
$_35.JPG
I cala masa temu podobnych kart testowych.
$_35.JPG (23.09 KiB) Obejrzany 2201 razy
Polarized_Test_Card.jpg
Na testerze samochody zobaczysz tylko, jezeli Twoje okulary maja soczewki polaryzacyjne
Polarized_Test_Card.jpg (52.09 KiB) Obejrzany 2201 razy
Maruda
Aktywny

Postprzez Maruda » Śro Sie 19, 2015 11:33

wuju napisał(a):
.....Same naprężenia nie są uciążliwe. Tyle że we wszystkich jasnych miejscach
> widzianych na zdjęciach na monitorze nie ma polaryzacji.
> .....tylko centralnie ona występuje.

......szkoda ze ta wiedza mnie sporo kosztowała

Niekoniecznie "kosztowala".
Masz prawo okulary reklamowac ponownie, a ze byly juz raz "naprawiane", masz prawo odstapic od umowy.
Tyle w temacie praw konsumenckich. Powodzenia.
Maruda
Aktywny

Postprzez mfra » Śro Sie 19, 2015 11:48

Jeśli chodzi o testery przedstawiające działanie soczewek polaryzacyjnych to mamy coś takiego - zdjęcie na dole.
Oczywiście nie wszystko jest za darmo, a taki tester kosztuje (do testera dołączone są okulary zwykłe barwione i z polaryzacją) - tak więc nie spotka go Pan w każdym Zakładzie Optycznym.
Z drugiej strony wiem, że konkurencyjne firmy oraz firmy dystrybuujące okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją też udostępniają testery polaryzacji - podobne jak Pan pokazał, czyli dostępność takich testerów jest raczej powszechna...

Do Maruda: proszę wysłać mi Pana adres mailowy na adres mfraczek@jzo.com.pl - mam problem z wysłaniem priv z forum, a administrator jest na urlopie.
Załączniki
polaryzacja test.jpg
polaryzacja test.jpg (93.39 KiB) Obejrzany 2195 razy
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez abc » Śro Sie 19, 2015 18:53

{quote} Soczewka zamontowana w oprawę była poddana pewnym naprężeniom. Wyciągnięcie jej z oprawy nie zniweluje już tych naprężeń w 100% - są to zmiany nieodwracalne.[/quote]
To mnie trochę zaciekawiło. Mocowanie soczewki w automacie związane jest z solidnym naciskiem, z całą pewnością wywołującym naprężenia. Jeżeli wywołane naprężenia nie znikają, a są niekorzystne, to czy to znaczy, że soczewki polaryzacyjne należy szlifować ręcznie?
abc
Stały bywalec

Postprzez mfra » Czw Sie 20, 2015 8:07

Chodziło mi o naprężenia, które oddziaływują na soczewkę długi czas (tak na pewno jest z soczewką zamontowaną do oprawy).
Podczas obróbki na soczewkę działają siły nacisku tylko przez krótki okres czasu, które nie powinny w żaden sposób naruszać jej konstrukcji.
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez abc » Czw Sie 20, 2015 19:05

W takim razie najlepiej zrobić je na "żyłkę". Naprężenia będą wówczas stosunkowo niewielkie.
abc
Stały bywalec

Postprzez mfra » Pią Sie 21, 2015 8:19

Soczewki polaryzacyjne z żyłką to też problem. Folia polaryzacyjna znajduje się pomiędzy dwoma soczewkami - jeśli nieumiejętnie poprowadzimy rowek, uszkodzimy folię polaryzacyjną i okulary nie będą wyglądać estetycznie.
Oczywiście sprawny optyk sobie z tym poradzi - zamawiając soczewkę odpowiednio pogrubioną - ale to może kłócić się znowu z estetyką okularów (soczewki zbyt grube)....
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez abc » Pią Sie 21, 2015 12:01

Jak dobrze zanęcić, to zawsze coś się złapie. Pan wie, jak i każdy optyk (mam nadzieję) sprzedający wyroby JZO (i Essilora, bo to chyba ta sama technologia), a w tym ja, że soczewek polaryzacyjnych JZO nie należy wstawiać do opraw na żyłkę. Stoi to napisane katalogu.. Ta jedna informacja::

[quote] Folia polaryzacyjna znajduje się pomiędzy dwoma soczewkami…[/quote]

– moim zdaniem – wyjaśnia cały, dyskutowany tu, problem z soczewkami xperio.
JZO nie sprzedaje soczewek polaryzacyjnych. JZO (i pewnie Essilor) sprzedaje od razu polaryskop w formie demonstrującej jego działanie. Polaryzatorem jest powierzchnia od której odbija się światło (woda, powierzchnia śniegu, asfaltu czy karoserii samochodu), a analizatorem w tym polaryskopie jest właśnie ta folia polaryzacyjna umieszczona pomiędzy dwoma soczewkami. Użytkownik okularów obserwuje więc przez ten „polaryskop” naprężenia w przedniej części soczewki znajdującej się pomiędzy polaryzatorem a analizatorem. Soczewki montowane w UK były prawdopodobnie wykonane w innej technologii i stąd ta olbrzymia różnica w jakości obserwowanego obrazu. Optyk miał więc rację, że soczewka ma wadę, tylko nie potrafił tej racji uzasadnić. Rację miał też rzeczoznawca JZO, bo soczewka jest dobra, ale w rozumieniu dobrej dla tej technologii. A że technologia kiepska, to i wyrób kiepski. I nie jest to sprawa błędu w sztuce jakiego dopuścił się optyk zbyt ciasno montując soczewki. Po prostu sztuka nie najlepsza, więc nie wszystkim się podoba, co widać po wpisach użytkowników tych soczewek.
Kolejny raz mści się brak pełnej informacji dla optyków podczas szkoleń, prowadzonych, niestety przez marketingowców, a nie technologów. Nie wszystko złoto co się świeci. Trzeba ludziom mówić również o tym co jest niekorzystne w wyrobie.
abc
Stały bywalec

Postprzez mallior » Śro Lis 23, 2016 12:12

Witam,

trochę odkopany temat ale wydaje mi się, że też u mnie optyk spartolił montowanie soczewki polaryzacyjnej.

Oprawka to Ray Ban model Justin a więc przeciwsłoneczna. Przy oryginalnych soczewkach Ray Ban z polaryzacją jak testowałem na iPadzie u optyka to mogłem się przejrzeć w ekranie bo wydawał się totalnie nie włączony natomiast w odebranych okularach, które odebrałem to jest łaciata krowa. Soczewki nie są JZO ale innej uznanej firmy gdzie koszt montowanych soczewek to 630 pln. (polaryzacja 1.5 z antyrefleksem).

Uważacie, że jest to podstawa do reklamacji?
Załączniki
DSC_4596.jpg
DSC_4596.jpg (116.78 KiB) Obejrzany 1440 razy
mallior
Nowicjusz

Poprzednia

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości