Nowe okulary - źle widzę :-(

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Nowe okulary - źle widzę :-(

Postprzez annp93 » Nie Maj 07, 2017 10:23

Witam,
niedawno postanowiłam wyrobić nowe okulary. Wcześniej udałam się do okulisty w celu badania wzroku. Wada mi się nie zmieniła. Pani doktor wystawiła mi receptę na okulary następującą:
OP -5,0, cylinder -1, oś 75 stopni
OL -4,75 cylinder -1, oś 95 stopni
Niestety nie znałam dokładnych parametrów obecnych okularów (a recepta miała być na takie same szkła). Wyrobiłam nowe okulary wydając 320 zł na szkła, które miały być indeksowane i z różnymi innymi bajerami...no i okazało się, że widzę w nich źle :-( Wydawało mi się to niemożliwe, więc wygrzebałam kwitek za stare okulary i parametry nieco się różniły. Były one następujące:
OP -5,0, cylinder -0,75, oś 80 stopni
OL -4,75, cylinder -0,75, oś 100 stopni
Zastanawiam się czy te różnice mogą powodować to że widzę nieostro w nowych okularach??? Ostro widzę tylko na wprost, a patrząc lekko w bok widzę już niewyraźnie...
Byłam u optyka i pani powiedziała, że te różnice w stopniach są nieznaczące...ale sama nie wiem? Gdzieś czytałam, że przy moich cylindrach tolerancja błędu stopnia osi cylindra wynosi 2 albo 3 stopnie.
A, recepta na nowe okulary została wystawiona w taki sposób, że pani dr wsadziła je do takiej maszyny, która podała parametry szkieł. Czy to przez to urządzenie pieniądze zostały wyrzucone w błoto? :(
annp93
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: Pią Maj 05, 2017 11:57

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości