złe widzenie w nowych okularach-pilne

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

złe widzenie w nowych okularach-pilne

Postprzez sylwia-malina » Czw Maj 25, 2017 12:41

Witam
mam problem z nowo zakupionymi okularami. Okulary noszę prawie od urodzenia mam wadę dalekowzroczność, astygmatyzm i na dodatek niedowidzę na 1 oko lewe.
Do tej poty przy wymianie okularów, a miałam czasem zmienianie moce, nie było większych problemów, maksymalnie 1 dzień gorszego widzenia.

Tydzień temu zakupiłam okulary, w których bardzo źle widzę pomimo iż byłamn jak zawsze u optometrysty, który zmienił mi tylko oś widzenia na 1 oko, ponieważ jak stwierdził w czasie badania, przy innej osi widziałam lepiej. Jak dla mnie przy badaniu odczucie prawidłowego widzenia jest bardzo subiektywne ponieważ gdy optyk zmienia mi osie bardzo podobnie widzę w różnych ich ustawieniach.

Poprzednie okulary, w których widzę bardzo dobrze i w których widzenie jest niczym nie ograniczone miały parametry:
OP sfera +2,5, cylinder: -0,50 oś: 145 stopni
OL sfera +2,75 cylinder:-,07 Oś:50 stopni,

Nowe okulary zostały wykonane po zmianie przez optometrystę mają parametry:
OP sfera +2,5, cylinder: -0,50 oś: 145 stopni
OL sfera +2,75 cylinder:-,07 Oś: 65 stopni,

Zmiana osi w 1 oku, Optometrysta twierdzi że nie wielka, że lepiej tak widziałam i że nie powinno to powodować objawów, które mam.
Po otrzymaniu nowych okularów próbowałam się do nich przyzwyczaić przez tydzień, niestety to nie pomogło.

Występowały bóle głowy, oczu, męczyło mnie bardzo ich noszenie. Przez kilka dni zakładając okulary widziałam jak przez "wizjer" obraz był nierówny, czułam dyskomfort w momencie zakładania okularów, gdy patrzę na wprost przez okulary obraz jest wyraźny, problem pojawia się w momencie gdy próbuje patrzeć przez okulary na dole szkieł, na bok. Obraz staje się bardzo nie wyraźny, gdy idę np. po schodach widzę jak by się mi one rozchodziły. Dopiero patrzenie na nie na wprost pomaga ale nikt przecież nie chodzi cały czas z pochyloną głową do dołu :/

Ogólnie w momencie założenie okularów patrzenie sprawia mi trudność, czuje że "mam okulary" że mi one przeszkadzają, czego nie miałam nigdy wcześniej, muszę się skupiać żeby dostrzegać wszystko dobrze.

Dodam że szkła są firmy Essilor 1.60 Ormix Crizal Forte UV Q65. Pani która mi je dopierała w salonie optycznym twierdziła że będę w nich dużo lepiej widzieć.
Nigdy nie miałam takiego problemu z nowymi okularami, przyzwyczajanie się do nich przez tydzień zmniejszyło te objawy bardzo nieznacznie na tyle że nadal nie jestem w stanie w nich funkcjonować.
Oddałam okulary na reklamacje, miały być oddane do ekspertyzy. Wcześniej natomiast mam się spotkać z przedstawicielem firmy Essilor ponieważ firma ta stwierdziła że w tym przypadku może pomóc profilowanie oprawy.

Boje się że zmiana osi widzenia mogła spowodować takie problemy. Czy jest to możliwe?
Wcześniej przez wiele lat nosiłam okulary na żyłce, teraz wybrałam większe z pełna oprawą czy może mieć to znaczenie?

Proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić i czy domagać się wymiany soczewek u optyka czy w ogóle coś to pomoże?
Czy może winny jest lekarz który zapisał mi inną oś w 1 oku.
Co wtedy czy ma on jakaś odpowiedzialność związaną ze złym wystawieniem recepty? Zapłaciłam za te szkła prawie 500 zł, jest to dla mnie bardzo duży wydatek i nie stać mnie na taki kolejny, w szczególności gdy znowu może się okazać że będzie źle. Zakupiłam takie drogie szkła aby mieć lepszy komfort widzenia a okazało się że jest tragicznie :/

Pozdrawiam
sylwia-malina
Nowicjusz

Re: złe widzenie w nowych okularach-pilne

Postprzez mfra » Wto Maj 30, 2017 15:49

Jakie wcześniej nosiła Pani soczewki?
Marka, konstrukcja i indeks (współczynnik załamania światła).
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jkr oraz 1 gość