kłopoty z optykiem-zamazany obraz+za ciasne okulary

Dla optyków okularowych

Moderator: mfra

Re: kłopoty z optykiem-zamazany obraz+za ciasne okulary

Postprzez Adekboss1 » Pią Cze 29, 2012 14:35

Dokladnie jak mowisz abc. Oprawy z duzym lacznikiem od srony skroni sa produkowane. Idealnie nadaja sie pod duza korekcje, ktora idzie w parze z wieksza glową. Takich opraw jest dosc malo ale zawsze cos sie znajdzie. Osobiscie mam tylko kilka takich opraw. Nie sprzedaje ich bo wiem, ze predzej czy pozniej trafi sie klient, ktory bedzie takich potrzebowal. Wciskanie za malej ramki, zeby szkla wyszly ciensze to zadna sztuka ani wiedza... Porownalbym to do przesuwania srodkow optycznych zeby soczewki wyszly ciensze. Blad i tyle.
Adek
Awatar użytkownika
Adekboss1
Stały bywalec

Miejscowość: Poznań

Postprzez elfi86 » Pon Lip 09, 2012 21:20

Dziekuje jeszcze raz za zajecie sie moim tematem. Caly czas sie zastanawiam jak rozwiazac te sprawe, bo te oprawki powoduja naprawde dyskomfort podczas uzytkowania i czuje sie po prostu oszukana. Teraz jestem za granica, ale zaraz po powrocie pojde ponownie do tej pani optyk (jak widac- tylko z nazwy). Nie wydaje mi sie zebym miala jakas niewymiarowo wielka glowe. Ogolnie jestem raczej drobnej budowy i to nie sa moje pierwsze oprawki. Zadne wczesniej nie uciskaly skroni i pasowaly do twarzy. Jakos specjalnie zabudowane tez nie byly. Te ostatnie, stare oprawki, sa delikatne, dol na zylce i tylko gora troche zabudowana, a i szkla wygladaja estetycznie i ich grubosc nie zwraca szczegolnej uwagi (indeks pocieniania nizszy niz w tych nowych). Ta pani optyk to juz starsza kobieta, myslalam, ze ma duze doswiadczenie w takich przypadkach, a tu okazalo sie, ze nie trzyma sie podstawowych zasad. Podczas mierzenia pytalam ja, czy zauszniki maja tak przylegac do glowy, a ona w odpowiedzi kazala mi to zakrywac wlosami. Jestem coraz bardziej zbulwersowana tym, ze tak latwo i naiwnie dalam sie nabic w butelke.
elfi86
Nowicjusz

Postprzez Adekboss1 » Wto Lip 17, 2012 15:29

Nakryć wlosami?? :) kolejny zart, ktory mozna wpisac do kanonu. To jest rada w stylu Pani sobie sama w domu podogina zauszniki w cieplej wodzie...
Adek
Awatar użytkownika
Adekboss1
Stały bywalec

Postprzez elfi86 » Śro Wrz 12, 2012 13:57

To znowu ja :) Chciałam tylko ogłosić zwycięstwo :) Zebrałam się w sobie i postanowiłam twardo postawić na swoim. Wyszłam na szajbuskę, ale nieważne. Udało się! Odzyskałam pieniądze :) Dziękuję jeszcze raz za porady, bo bez tego wsparcia psychicznego nie byłabym w stanie tak walczyć. Dzięki, że jesteście! :)
elfi86
Nowicjusz

Postprzez Adekboss1 » Czw Wrz 13, 2012 11:27

Gratuluje
Adek
Awatar użytkownika
Adekboss1
Stały bywalec

Postprzez panorama » Nie Lut 17, 2013 23:40

Wynika z tego, że zmiana soczewki jest korzystna. Pytanie czy optymalna. Zmiana położenia tekstu przy czytaniu nie zmienia ostrości liter, a więc tak jak przypuszczałem nie jest to sprawa akomodacji. Proszę jeszcze zrobić jeden test: w kartoniku (kartce) wielkości pozwalającej zasłonić soczewkę w okularach proszę zrobić igłą małą dziurkę o średnicy około 1 mm. Na tekst do czytania proszę skierować silne światło, zasłonić lewe oko i porównać ostrość liter widzianych w okularach:
- przez oko prawe podczas czytania i
- podczas czytania patrząc przez dziurkę w kartoniku.
Jeżeli patrząc przez dziurkę w kartoniku literki są wyraźniejsze, astygmatyzm prawego oka nie jest jeszcze dokładnie skorygowany. Należałoby wówczas jeszcze raz zrobić badanie i dokładnie dobrać moc soczewek. Jeżeli ostrość się nie zmieniła, to nieostrość wynika z innych powodów, np. anatomicznego rozmieszczenia receptorów w oku. Zasadnym byłoby wówczas, niezależnie od doboru mocy soczewek, dokładne okulistyczne badanie dna oka. Podczas czytania przez małą dziurkę do oka wpada mało światła i obraz może być zbyt ciemny. Dlatego ważne jest silne oświetlenie tekstu.
gdzie są ustawiane standy?
panorama
Nowicjusz

Postprzez abc » Czw Mar 28, 2013 0:09

Dopiero teraz zauważyłem, że panorama pisze:
Wynika z tego, że zmiana soczewki jest korzystna. Pytanie czy optymalna. Zmiana położenia tekstu przy czytaniu nie zmienia ostrości liter, a więc tak jak przypuszczałem nie jest to sprawa akomodacji. Proszę jeszcze zrobić jeden test: w kartoniku (kartce).........itd.

To mój tekst skopiowany z poprzedniej strony, ale zupełnie nie rozumiem po co? Czego dotyczy?
abc
Stały bywalec

Poprzednia

Wróć do Optycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości