Dobór soczewek progresywnych

Dla optyków okularowych

Moderator: mfra

Dobór soczewek progresywnych

Postprzez weronika12 » Pon Wrz 16, 2013 22:44

Witam. Mam takie pytanie. Mój znajomy ma wade wzroku do czytania +6.5 a do dali +3.0, obuocznie. Chce wymienić szkła, wcześniej miał bodajże z firmy Szajna Veo Comfort. Czy jest możliwość nadal mieć takie same szkła? Wcześniej miał mniejszą wadę, a będąc u optyka, powiedział mu, że nie mieści się w tym zakresie, że jest do +6. Czy to prawda, wie ktoś może? Mój znajomy chciałby się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
weronika12
Nowicjusz

Re: Dobór soczewek progresywnych

Postprzez mfra » Wto Wrz 17, 2013 7:38

Pyta Pani o produkty firmy konkurencyjnej do JZO.
Nawiasem mówiąc, jeśli nawet moce nie mieszczą się już w zakresie produkcyjnym soczewek, optyk może złożyć do producenta zapytanie o wykonanie soczewek tzw. pozazakresowych - przy niewielkiej różnicy (jak np. w tym przypadku) jest duża szansa na ich wykonanie...

Przy tych mocach polecam soczewki w wyższym indeksie niż podstawowy - np. 1,60 - soczewki będą droższe, ale mogą być sporo cieńsze i estetyczniejsze.
Z oferty soczewek progresywnych JZO, jako odpowiednik mógłbym polecić soczewki grupy INTRO.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jednak wybór soczewek z grupy ANATEO, bądź z grupy INTUITIV (nowość, najlepsza soczewka progresywna w ofercie JZO).
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez weronika12 » Wto Wrz 17, 2013 9:34

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Oj nie znam się na tych firmach, więc przepraszam o tą konkurencję. I jeszcze raz dziękuję o podanie przykładów soczewek z JZO :) Czyli rozumiem, że w tych wymienionych rodzajach mieści się w tym zakresie? Przekaże i na pewno uda sie z powrotem do optyka zapytac o te, co tu mi podpowiedziano :)
weronika12
Nowicjusz

Postprzez weronika12 » Wto Wrz 17, 2013 21:39

Witam dziś jeszcze raz. Otóż znajomy wybrał się dziś do optyka i ten stwierdził, iż nie może mieć soczewek progresywnych intro itd poniewaz nie mieści się w przedziale (dioptrii), że tylko jest do +6. A tym bardziej jesli chciałby w indeksie 1.6. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat bo już nic nie rozumiem. Tu osoba wyzej fajnie mi przedstawila ten obraz, znajomy sie ucieszyl a tu znowu zonk.
weronika12
Nowicjusz

Postprzez abc » Śro Wrz 18, 2013 8:14

Rzeczywiście. Zarówno Szajna jak i JZO nie mają w ofercie potrzebnych pani znajomemu soczewek z dodatkiem 3,50 zarówno w indeksie 1,5 jak i 1,6. O dziwo są jeszcze takie soczewki w indeksie 1,67. Piszę o dziwo, bo to gorszy materiał, mogący już stwarzać problemy z jakością obrazu w obszarze bliży, a i brak takich soczewek wydaje się nie być przypadkowy. Przy tak dużym dodatku do bliży, trzeba się liczyć z bardzo małym obszarem ostrego widzenia w strefie odległości pośrednich. Często praktycznie takie soczewki są wykorzystywane tylko do dali i do bliży. Przy takim dodatku lepszym rozwiązaniem niż soczewki progresywne mogą się okazać soczewki dwuogniskowe, a czasem już tylko jednoogniskowe. Trzeba dobrego specjalisty, który pomoże zdecydować jaką korekcję wybrać. Jeżeli znajomy zdecydowanie będzie wybierał korekcję progresywną, to niewykluczone, że JZO będzie mogła wykonać taką, pozakatalogową soczewkę.
abc
Stały bywalec

Postprzez mfra » Śro Wrz 18, 2013 10:00

Mój błąd, bo nie określiłem jasno:
INTRO+ jesteśmy w stanie wykonać, ale tylko w indeksie 1,67, bądź w indeksie 1,60, ale w wersji fotochromowej Transitions Signature VII.
W indeksie 1,50 lub 1,60 możemy wykonać soczewki:
- EVOLIS DS (soczewki dwustronnie progresywne - o szerszych polach wodzenia niż soczewki INTRO+) - ale jako soczewki tzw. pozakatalogowe (normalnie też ich nie ma w zakresie produkcyjnym)
- INTUITIV - nowość, najlepsza soczewka progresywna w ofercie JZO
Michał Frączek
Sales Solutions Manager
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez abc » Śro Wrz 18, 2013 18:22

Zdaje się, że wszyscy robimy błąd. Zmiana katalogu, a poza tym zwykłe zaćmienie umysłu. Gdyby była wiosna to byłoby zrozumiałe, ale tak. Sam nie wiem jak na to wpadłem. Zarówno JZO jak I Szajna mają w ofercie soczewki +3,00 z dodatkiem +3,50. Natomiast nie mają soczewek +6,50 z dodatkiem +3,50 w zakresie soczewek progresywnych. Optyk, u którego pani była zrobił pewnie to samo. Popatrzył, że w katalogu jest maksymalna moc +6,00, ale to jest moc do dali. Tymczasem tu chodzi o moc + 3,00 i dodatek + 3,50, czyli moc do bliży jest +6,50. Są takie soczewki, z tym, że pozostałą część podtrzymuję. Dla takiego dodatku mocy do bliży nie proponowałbym soczewek klasy Intro+. Jeżeli już to najwyższą półkę, minimum Anateo, albo soczewki dwuogniskowe, ponieważ obszar pośredni w soczewce progresywnej nie będzie dawał zbyt komfortowego widzenia. Przepraszam za zamieszanie.
abc
Stały bywalec

Postprzez weronika12 » Śro Wrz 18, 2013 19:40

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc:) Już mam jaśniejszy obraz:) Czyli rozumiem, że pytać o jak najszerszy kanał progresji. Musi sąsiad jeszcze raz się udać do optyka i przedstawić ta sytuację, że źle odczytał.
weronika12
Nowicjusz

Postprzez weronika12 » Śro Wrz 18, 2013 21:10

Do Pana z JZO, wg opini innego użytkownika,soczewki progresywne mieszczą się w przedziale. Czyli można z JZO bez zadnego problemu zakupić takowe soczewki, tak? Z góry dziękuję za odpowiedź i już nie marudzę w kwestii tego tematu :)
weronika12
Nowicjusz

Postprzez lani1272 » Czw Wrz 19, 2013 13:23

Czy fotochromy też będą?
lani1272
Nowicjusz

Następna

Wróć do Optycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość