zbyt grube krawędzie wprawionych soczewek

Dla optyków okularowych

Moderator: mfra

zbyt grube krawędzie wprawionych soczewek

Postprzez ewabeata1 » Pią Wrz 20, 2013 13:07

Witam!
Proszę o pomoc w następującej sprawie.
Otóż zamówiłam u optyka okulary pełne tytanowe czarne dośc cienkie o obramowaniu grub. 2 mm i o szkłach wielkości wys. 40 mm i szer 48 mm. Mam wadę wzroku -5,75 i -5,5 (rozstaw źrenic 29 i 31). Zależalo mi na tym aby grubośc soczewek po wprawieniu nie była widoczna więc zapropnowano mi soczewki mineralne w indeksie 1.7 gdyż podobno wyglądają lepiej i cieniej po wprawieniu do oprawy niż soczewki organiczne w indeksie 1,67. Po odebraniu okularów stwierdziłam bardzo nieestetyczne białe obwódki wokół brzegów oprawy i w rezultacie okulary nie były czarne tylko czarne z białą obwódką, czyli krawędziowaniem szkieł które wynosiło ponad 3 mm. Zareklamowałam to i wstawiono mi raz jeszcze takie same soczewki mineralne w indeksie 1.7. Teraz te białe obwódki mają grubośc +/- 1 mm od zewnętrznej strony a od wewnętrznej są grubsze i nadal rażąco widoczne. I właśnie chciałam zapytać o technikę wprawiania soczewek szklanych i plastikowych. Czy jest jakaś róznica? Czy jakiekolwiek soczewki nie powinny być tak wprawione do oprawy okularowej aby od frontu nie wystawały poza obramowanie oprawek ani nawet na milimietr? Bo właśnie w moich oprawach tak jest. Rowek wypolarowanej krawędzi jest wyraźnie widoczny od zewnątrz okularów a od wewnątrz jest podwójny i grubszy.
Pytanie moje brzmi poco optyk wykonał dodatkowy rowek wystający poza obramowanie soczewek. Ja wiem ze chciał jakby ściąć grubośc szkieł ale czy nie można tego zrobić wyłącznie od wewnętrznej strony okularów? Wydaje mi się , że wówczas nie widać by było żadnych sladów krawędziowania wewnętrznego ,które musi być, patrząc od zewnątrz. A może lepiej wstawić soczewki organiczne i w jakim indeksie aby nie była rażąca w oprawach ich grubość i dodatkowo efekt tworzących się słojów przy brzegach. A może przy takich oprawach a nie są one bardzo małe zawsze wystąpi taki problem? Czy mam szanse na ponowną reklamację? Czy mogę zażądać wymiany na soczewki organiczne ?
Serdecznie pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź
Ewa
ewabeata1

Wróć do Optycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości