Żle zrobione szkla

Dla optyków okularowych

Moderator: mfra

Żle zrobione szkla

Postprzez Anna 85 » Wto Lip 01, 2014 18:54

Witam serdecznie mam problem zwiazany z okularami a mianowicie oddałam w jednym z Warszawskich Optyków okulary dziecka do wymiany było tylko jedno szkło Pani w salonie poinformowała mnie ze NIEZNACZNIE bedzie grubsze MINIMALNIE od tego drugiego zapewniając mnie ze to w żaden sposób nie wpłynie na jakość i komfort uzytkowania.Okulary dzis odebrałam co sie okazało szkło jest mega grube stwierdzic śmiem moim niefachowym okiem, że podwójne grubsze mało tego wychodzi znacząco z oprawek dziecka co powoduje iż konciki ostre szkła wrzynają sie w skure dziecka(posiadam oprawki MIRAFLEX-to oprawki z tyłu w gumke które mocno przylegaja do oczu dziecka).Przyszłam z powrotem do salonu z dzieckiem Pani stwierdziła że nie widzi tu żadnych wad,mało tego nic dziecka nie uwiera a tym bardziej nie wrzyna sie w skóre.Nadmienila iż wiedzialam co kupuje.Zaproponowala mi cieńsze ale nie ma opcjii wymiany jednej tylko trzeba obie za co ja oczywiscie mam płacic.Czyli dałą do zrozumienia ze tą mam sobie wyrzucic i zakupic kolejne.Co w takiej sytuacjii moge zrobic???Czy jest szansa na zwrot gotówki?

Prosze o odpowiedz.
Anna 85
Nowicjusz

Re: Żle zrobione szkla

Postprzez abc » Śro Lip 02, 2014 17:55

Jaka była moc starych soczewek i jaka jest nowej? Jaka jest szerokość tarczy oprawki (szerokość szkła) i szerokość mostka(najmniejsza odległość pomiędzy szkłami)? Gdyby pani jeszcze znała rozstaw źrenic dziecka, to wówczas można by coś więcej powiedzieć.
abc
Stały bywalec

Re: Żle zrobione szkla

Postprzez anetaw » Czw Lis 27, 2014 9:16

oczywiście że tak, może się pani domagać zwrotu gotówki to pani prawo.
anetaw
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Wróć do Optycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość